Aktualności

2009-12-20 - plany, zmiany, nadzieje
W najbliższym czasie zagramy kilka koncertów przed dłuższą przerwą. Zamykamy się w sali prób, aby popracować nad nowym jak i starym materiałem. Do koncertowania wrócimy dopiero na wiosnę, prawdopodobnie w marcu.
Tymczasowo za perkusją zasiądzie u nas Przemo. Czas pokaże czy zostanie na stałe.

2009-12-14 - trzy końce
Koncertem w Warszawie zakończyliśmy trasę z zespołem NAIV i zarazem całą naszą jesienną trasę. 9 wspólnych koncertów to był naprawdę dobry czas. Dobry, bo był z nami zespół NAIV! Dzięki chłopaki (+Xerówka) za wszystko. Dziękujemy publiczności i wszystkim, którzy nam pomogli.

Po ponad 5 latach wspólnego grania rozstajemy się z Majonesem. Wczorajszy koncert w Warszawie był ostatnim w dotychczasowym składzie. Dzięki za wspólny czas. Na razie pozostajemy bez perkusisty. Szukamy nowego.

2009-12-08 - Radom ginie jak we mgle
Niestety, planowany na najbliższy piątek koncert w Radomiu jesteśmy zmuszeni przenieść na wiosnę. Jednemu z nas nie udało się dostać wolnego w pracy. Przepraszamy zainteresowanych i obiecujemy, że na pewno przyjedziemy.

Maksisingiel "Giną jak we mgle" jest już gotowy. Od dziś będzie dostępny na koncertach, wysyłkowo za pośrednictwem naszej strony oraz do wygrania na antenie paru rozgłośni radiowych w całej Polsce. Na antenę powinien zacząć trafiać w przyszłym tygodniu. Wersja singlowa "Giną jak we mgle" do pobrania tutaj.

1. Giną jak we mgle /wersja radiowa/
2. Giną jak we mgle /wersja płytowa/
3. Giną jak we mgle /remiks H_12/
4. Giną jak we mgle /wersja koncertowa/
5. Giną jak we mgle /wersja akustyczna/
6. Prawo jest z tym... /utwór zespołu BRAK/

2009-11-24 - spalone jadło
Niestety właścicielom klubu Jadłodajnia Filozoficzna nie uda się reaktywować klubu do czasu naszego koncertu. W związku z czym 13 grudnia, w Warszawie zagramy w klubie Kamieniołomy, ul. Krakowskie Przedmieście 13, wejście od Ossolińskich.

2009-11-10 - a jednak dalsze zmiany w trasie
Do listy koncertów doszedł nam Kraków - 26 listopada, a planowany na ten dzień koncert w Elblągu przesuwamy na 10 grudnia (czwartek). Przepraszamy elblążan za zmiany. Niech zadośćuczynieniem będzie fakt, że w Krypcie wystąpimy wraz z zespołem Mechaniczna Pomarańcza.
W związku z pożarem w warszawskim klubie Jadłodajnia Filozoficzna ogłaszamy, że jak się okazało, zniszczenia były niewielkie i jest szansa, że koncert odbędzie się planowo. Jeśli jednak remont klubu nie zostanie ukończony, zagramy w innym miejscu. Data pozostaje bez zmian.
Niestety prace nad maksisinglem trochę nam się wydłużyły i możemy mieć lekką obsuwę. :-)

2009-11-02 - ostatni singiel w wersji maks
W połowie listopada światło dzienne ujrzy trzeci, ostatni już singiel promujący płytę "Kupując czerń". Będzie to utwór "Giną jak we mgle", a płytka przyjmie formę maksisingla. Znajdą się na niej następujące utwory:
1. Giną jak we mgle /wersja radiowa/
2. Giną jak we mgle /wersja płytowa/
3. Giną jak we mgle /remiks H_12/
4. Giną jak we mgle /wersja koncertowa/
5. Giną jak we mgle /wersja akustyczna/
6. Prawo jest z tym... /utwór zespołu BRAK/

Maksisingiel będzie dostępny na koncertach, wysyłkowo za pośrednictwem naszej strony oraz do wygrania na antenie paru rozgłośni radiowych w całej Polsce.

2009-10-14 - wejściówki na RB w RG!!!!!!!!
Niestety na koncercie w Radiu Gdańsk liczba osób będzie ograniczona. Darmowe zaproszenia można zarezerwować pod radiowym numerem telefonu 58 349-87-00. Kto pierwszy ten lepszy!

2009-10-12 - trasa ustabilizowana
Dokończyliśmy zapinanie wszystkich szczegółów trasy. Pojawiło się kilka nowych miejscowości: Gdańsk, Warszawa, Tuchola i Elbląg, oraz zmian: koncert w Radomiu przełożyliśmy z 13 XII na 11 XII, do klubu Katakumby. Wypatrujcie naszych plakatów!
Zagramy też koncert radiowy. 24 X, w sobotę, o godz. 20:00 zapraszamy wszystkich do Radia Gdańsk. Wstęp wolny. Koncert będzie transmitowany, a w internecie będzie go można posłuchać tutaj.


2009-09-16 - zmiany w trasie
Trochę zmian, przesunięć, nowości i szczegółów na liście koncertów. Dopisaliśmy koncert w Opolu. Do tego dojdzie prawdopodobnie jeszcze z 7 miejscowości. Wszystko w dziale koncerty.

2009-08-31 - zaczątki trasy dzielonej
Skoro już koniec sierpnia, to tak jak obiecywaliśmy, podajemy listę miejsowości, w których do tej pory udało nam się zaklepać terminy koncertów. Tej jesieni połowę trasy zagramy wraz ze znanym i lubianym zespołem NAIV, pojawimy się też 5 razy u boku Farben Lehre oraz w kilku klubach wystąpimy samodzielnie. Lista powiększy się jeszcze o około 10 koncertów. Postaramy się opublikować pełną listę do połowy września.

2009-07-29 - brak znaku z racji Braku
Trochę milczała nam ostatnio strona, ale nie oznacza to, że spoczęliśmy na laurach. Jak przystało na lato trochę zluzowaliśmy, ale nie do końca. Pracowaliśmy nad coverem zespołu Brak, który ukaże się na składance poświęconej temu zespołowi. Do studia planujemy wejść we wrześniu, a płyta planowo ma się ukazać pod koniec roku. Na jesień planujemy trasę promujacą drugi album. Pojawimy się w około 20 miejsowościach, sami oraz w towarzystwie różnych mniej lub bardziej znanych zespołów. :) Więcej informacji pod koniec sierpnia.

2009-06-25 - empikując czerń
Po ponad miesiącu od premiery Empik wziął naszą drugą płytę i łaskawie ułożył na swoich półkach. Niestety nie we wszystkich salonach i niestety nie w takiej ilości na jaką się wcześniej deklarował. Ale na szczęście płyta jest już szerzej dostępna. Na pohybel monopolistom!

Tymczasem wypuściliśmy nasz drugi singiel z płyty, tytułowy kawałek "Kupując czerń". Do pobrania tutaj. Piosenka jest propozycją do listy Trójki. Głosować można tutaj!

Złotego Bączka niestety nie wygraliśmy, ale wszystkim co głosowali niezmiernie dziękujemy.

2009-05-20 - podwójnie sabotowana premiera
Utrudnień w premierze ciąg dalszy. Nie dość, że nasza strona była przez kilka dni pod zmasowanym atakiem wirusów to teraz dała znać o sobie recesja. Empik wstrzymał wszelkie dostawy płyt (nawet Feela!:) w związku z czym nasza płyta będzie powszechnie dostępna dopiero w czerwcu, a którego dokładnie - nie wiadomo. We wszystkich innych miejscach poza Empikiem powinna być już do kupienia. Jeśli ktoś zna miejsce gdzie być powinna, a jej nie ma, prosimy o kontakt. Wszystkich zainteresowanych przepraszamy i zachęcamy do zakupu za pośrednictwem naszej strony w dziale sklepik.

2009-05-13 - bąk
Można głosować na nas w plebiscycie Złotego Bączka Przystanku Woodstock. W tym roku przyznawane są dwa bączki - za dużą i folkową scenę. My startujemy w tej drugiej kategorii. Ewentualna wygrana pozwoli nam zagrać na Przystanku w tym roku. Chętnych do głosowania zapraszamy tutaj. Głosowanie odbywa się w sposób bardzo prosty, bez zbędnych formalności.

2009-05-04 - sabotowana premiera
Dziś premiera naszej drugiej płyty "Kupując czerń" i od dziś jest ona do nabycia u nas za pośrednictwem strony oraz na koncertach. Do sklepów w całej Polsce trafi 18 maja. Wszystkich zainteresowanych nabyciem odsyłamy do działu sklepik.

To chyba jakaś tradycja, że tuż przed premierą mamy problem ze stroną. Poprzednio zlikwidowano nam konto i byliśmy zmuszeni do przeniesienia strony. Teraz nasz serwer zaatakował wirus. Administrator robi co może, ale kiedy wszystko wróci do normy tego nie wiemy. Przepraszamy wszystkich za utrudnienia.


2009-04-26 - koncerty majowe
W maju zagramy kilka koncertów plenerowych. Lista miast, które odwiedzimy znajduje się z prawej strony tejże strony oraz w dziale koncerty.

2009-03-30 - Premiera, lista i tracklista
Oficjalna premiera naszej drugiej płyty nastąpi 4 maja 2009. Jeżeli ktoś chciałby posłuchać premierowego materiału wczesniej to zapraszamy na koncerty naszej aktualnej trasy. Zagramy jeszcze kilka koncertów klubowych w kwietniu, a na maj szykujemy kilka plenerów.
Przypominamy, że singiel "Tak bardzo przypominasz mi", promujący album, jest w propozycjach do listy Trójki i w związku z tym bardzo prosimy o głosy!!!!!! W tym tygodniu utwór ten wszedł też na listę Radia SAR.

Na "Kupując czerń" znajdą się następujące utwory:
1. Tak bardzo przypominasz mi
2. Kupując czerń
3. Nieudaczni
4. Krótka z głupotą rozprawa
5. Naiwna piosenka pacyfistyczna
6. Róbmy pieniądze
7. Życie to śmiertelna walka (serce i rozum)
8. Chcę się narodzić na nowo
9. Elitarny TV Show
10. Giną jak we mgle
11. Ludzie niczym węże
12. Czar się skończył
13. Noc albo oczekiwanie na śniadanie

2009-03-16 - Tak bardzo na liście!!!
Singiel "Tak bardzo przypominasz mi" zwiastujący nasz drugi album, znalazł się wśród propozycji do listy przebojów radiowej Trójki. Bardzo prosimy o głosy tutaj!

2009-03-09 - trasa ustabilizowana, goście proszeni
Wprowadziliśmy już wszystkie szczegóły dotyczące naszej wiosennej trasy klubowej. Wszystko do sprawdzenia w dziale koncerty.
Jeżeli są jakieś chętne zespoły z Góry Kalwarii, Zgierza, Włocławka lub okolic do zagrania przed nami w powyższych miastach, to prosimy o kontakt.

2009-03-05 - zmiany w trasie
Niestety, z winy właścicieli klubów, nie odbędą się koncerty w Sandomierzu i Legionowie. W ich miejsce, kolejno zorganizowaliśmy Tarnobrzeg i Bartoszyce. Ponieważ koncert w Tarnobrzegu już tuż tuż, wszystkim osobom z Sandomierza, które chciały pojawić sie na naszym koncercie w Lapidarium, a do Tanobrzegu nie mają jak się dostać, organizator zapewnia transport busem z Sandomierza do Tarnobrzegu. Dzwońcie do: Miły 509 806 868

2009-02-26 - singiel i łatanie
Dziś rozpoczęliśmy rozsyłanie singla z piosenką promującą nasz drugi album "Kupując czerń". Utwór "Tak bardzo przypominasz mi" do pobrania tutaj.
Oprócz tego cały czas uzupełniamy trasę wiosenną. Do listy miast, które odwiedzimy dołączyły Ostrołęka i Gliwice. Uzupełniliśmy też szczegóły dotyczące paru koncertów.

2009-02-19 - płyta w drodze, zespół przed drogą
Kończymy pracę nad naszą drugą płytą. Właśnie wróciliśmy z dwutygodniowego pobytu w legendarnym studiu Rogalów Analogowy gdzie realizacją zajął się właściciel studia, legendarny Wojcek, a produkcją i również realizacją niezastąpiony Wieża, na codzień klawiszowiec Lao Che. Nagrywanie już prawie skończone, ale musimy jeszcze na trochę wrócić do Rogalowa, bo czekają nas małe poprawki a przede wszystkim miksowanie. Płyta będzie nosić tytuł "Kupując czerń" i, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ukaże się w drugiej połowie marca 2009 nakładem wydawnictwa Rockers Publishing. Więcej szczegółowych informacji o płycie wkrótce.
Poza kończeniem płyty szykujemy się do wiosennej trasy. Listę miejscowości podajemy obok. Może się ona jeszcze nieznacznie zmienić.

archiwum  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004
NAJBLIŻSZE KONCERTY
szczegóły w dziale KONCERTY
KUP NASZĄ PŁYTĘ
Retransmisje
szczegóły w dziale SKLEPIK